U organizaciji Poslovnog kluba „Stena“ i Srpske izvozno – razvojne asocijacije, u Beogradu će se na Samitu privrednih asocijacija ponovo okupiti privrednici iz regiona, ali ovoga puta će im se pridružiti i kolege iz Evrope i ostalih zemalja iz sveta.
Ovaj događaj će okupiti poslovne lidere, predstavnike privrednih udruženja, institucija i diplomatskog kora, u cilju umrežavanja, razmene iskustava i otvaranja novih mogućnosti za saradnju. Samit će se održati 26. februara 2026. godine.
Na prethodno održanom samitu akcenat je bio na regionalnom umrežavanju što je izazvalo veliko interesovanje privrednih asocijacija i samih privrednika, iz regiona i Jugoistočne Evrope. Predstavnici 20 privrednih asocijacija su tom prilikom potpisali Memorandum o razumevanju i saradnji. Najzastupljeniji sektori na Samitu bili su prerađivačka i građevinska industrija, poljoprivreda, energetika i trgovina. Tokom Samita realizovane su i posete predstavnika stranih kompanija i asocijacija, domaćim preduzećima. A zatim su usledile organizovane posete asocijacijama, pre svega u zemljama u kojima je zastupljena naša dijaspora, što je doprinelo da ovaj predstojeći samit izađe iz regionalnih okvira.
Link: https://ekonomski.net/samit-privrednih-asocijacija-ponovo-u-beogradu.html


